קליטה לג’ינג’י גן במהלך הימים הראשונים

במהלך הימים הראשונים הילד ירצה כי ההורה יישאר בגן ולא ילך. חשוב מאד כי ההורה ייפרד מן הילד כמה שיותר מהר, אחרת הפרידה תהיה קשה לילד, תחת הציפייה כי ההורה יישאר עוד ועוד.

ג'ינג'י גן - תינוקייה

ג’ינג’י גן – תינוקייהביום הראשון ניתן לשהות בגן בשעתיים הראשונות עם הילד, ואח”כ חשוב לעזוב את הילד עם הגן. תהליך זה חייב להיות מלווה על ידי הסברים שוטפים ושיתוף הילד בדברים אשר עוברים עליו .חשוב לזכור שיום זה נועד להיכרות בלבד, היכרות עם הורים אחרים, עם הגן, עם הצוות החינוכי ועם הילדים האחרים. כנ”ל לגבי הילד. גם הילד לומד לראשונה להכיר את הסביבה החינוכית החדשה שלו, את הגננת הלא מוכרת ואת הילדים איתם יהיה בקשר תמידי לאורך כל השנה.
ביום השני בבוקר, על הורים לילדים קטנים יותר, מומלץ לשהות כחצי שעה בגן, להסביר כי ההורה צריך ללכת לעבודה ולציין מתי הוא יחזור. למרות הבכי הכואב צריך ללכת.

פעוטון ברמת גן

פעוטון ברמת גן

הורים יקרים, הילד לא בחר את הגן, אתם בחרתם אותו. תהליך הקליטה של הילד ילווה בהתנגדויות טבעית. התנגדויות אלו יכולות לבוא לידי ביטוי בבכי, חוסר תאבון, נסיגה בגמילה, שינוי במצבי רוח ועוד. מצבים אלו יכולים לבוא לידי ביטוי ביום הראשון, ואולי גם בהמשך השבוע הראשון והם לגיטימיים. זה טבעי לגמרי שבזמן שההורה משאיר את הילד בגן החדש, הילד יבכה, זוהי דרכו של הילד להגיד להורה, “אני רוצה להיות איתך”.
אני יודעת שתהליך הקליטה של הילד בגן חדש אינו תהליך פשוט גם עבורכם, ההורים. אתם לא תמיד בטוחים כי זהו המקום הטוב ביותר לילדכם ואתם עדיין לא מכירים ולא סומכים על הצוות החדש. יחד עם זאת, עם כל הקושי שבדבר, עליכם לשדר לילד תחושת אמון ובטחון, כי גן זה הוא המקום הטוב ביותר לילד ולכם. אני מזמינה אתכם לשתף את מנהלת הגן בקשיים שלכם, בכדי שלא תישארו לבד, ובכדי שתהיו חזקים עבור ילדכם.
בהצלחה,

צוות ג’ינג’י גן

שינוי גודל גופנים
ניגודיות